Kurs na stopień instruktora jazdy konnej PZJ

Oficjalny kurs na stopień Instruktora Jazdy Konnej PZJ 11-20.11.2022 r. Pietrzyków koło Żar.
Jesteś ambitny i chcesz się rozwijać? Jesteś profesjonalistą, lecz brakuje Ci oficjalnych uprawnień PZJ? Chcesz być egzaminatorem odznak PZJ?
Czekamy na Ciebie. Na oficjalnej liście szkoleniowców Polskiego Związku Jeździeckiego czeka miejsce na Twoje nazwisko. Twórz polskie jeździectwo wraz z najlepszymi !!!
Zapraszamy !!!
Lubuski Związek Jeździecki zaprasza na oficjalny kurs na stopień instruktora jazdy konnej PZJ.
Numer kursu T/U/J/252/2022.
Termin: 11-20.11.2022 r.
Miejsce: certyfikowany ośrodek jeździecki Stary Folwark, Pietrzyków 51, 68-213 Pietrzyków koło Żar.
Kurs skierowany jest do wszystkich osób, które chcą posiadać oficjalne uprawnienia szkoleniowca nadane przez Polski Związek Jeździecki. Kurs obywa się w cyklu stacjonarnym, dziesięciodniowym, w przepięknym certyfikowanym ośrodku jeździeckim z bardzo bogatą infrastrukturą i wspaniałą, drewnianą halą jeździecką.
Wymagania:
– ukończone 18 lat,
– co najmniej średnie wykształcenie,
– zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uprawiania jazdy konnej,
– srebrna odznaka jeździecka,
– przedstawienie zaświadczenia/certyfikatu o ukończeniu szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej (ważne max. 3 lata) – UWAGA – szkolenie bezpłatne podczas kursu IJK,
– oświadczenie o niekaralności [art. 41 ustawy o sporcie (tj. z dnia 29 maja 2020 r. Dz.U. z 2020 r. poz. 1133 z późn. zm.)],
– własny koń.
UWAGA – jeśli przystępując do kursu kandydat na IJK nie spełnia któregoś z powyższych punktów, może uczestniczyć w kursie i zdać egzamin, a uprawnienia (legitymację instruktora PZJ) uzyska w momencie uzupełnienia uprawnień/dokumentów (np. srebrna odznaka, pełnoletność, średnie wykształcenie), lecz nie później niż 12 miesięcy od zdania egzaminu na IJK, czyli od 20.11.2022 r.
Kurs rozpoczyna się 11 listopada o godzinie 12:00. W trakcie trwania kursu realizowany jest program z zakresu kursu na stopień IJK PZJ, czyli minimum 31 godzin zajęć teoretycznych oraz minimum 56 godzin zajęć praktycznych.
W ramach kursu przeprowadzone jest profesjonalne szkolenie z zakresu pierwszej pomocy, zakończone egzaminem, po którym kursanci uzyskują certyfikat konieczny do nadania uprawnień szkoleniowca (możliwość udziału osób spoza kursu).
Dodatkowo w ramach kursu odbędzie się pełnowymiarowy kurs na konwojenta zwierząt, zakończony egzaminem i nadaniem uprawnień (możliwość udziału osób spoza kursu).
Zajęcia teoretyczne będą prowadzone na sali wykładowej w ośrodku, a zajęcia praktyczne na przepięknej i okazałej hali, która znajduje się również na terenie ośrodka.
Na miejscu znajduje się stajnia stała, murowana z nowoczesnymi boksami, automatycznymi poidłami, szerokim korytarzem oraz myjką.
Prowadzący kurs: Rinaldo Kiecoń, Bohdan Sas-Jaworski, lek. wet. Piotr Szpotański, pierwsza pomoc – Jarosław Kalenik Symulmed.
Kierownik kursu: Anna Krzesiewicz, tel. 603499848.
W ramach opłaty za kurs organizator zapewnia pełne zakwaterowanie na miejscu – noclegi, śniadania, obiadokolacje składające się z dwóch dań i napojów (od 11 do 20 listopada, czyli 9 noclegów, śniadań i obiadokolacji).
W ramach opłaty za kurs organizator zapewnia boks dla koni, siano, słomę i owies (od 11 do 20 listopada czyli 10 dni). Istnieje możliwość korzystania z pastwisk. Wcześniejsze przyjazdy lub późniejsze wyjazdy są dodatkowo płatne.
Całkowity koszt kursu wraz z noclegami, boksami, wyżywieniem, egzaminami i uprawnieniami dodatkowymi (pierwsza pomoc, konwojent zwierząt) – 3850 zł.
Zgłoszenia tylko i wyłącznie mailowo na adres: asanek10@wp.pl
Obowiązuje limit miejsc: 15.
Decyduje kolejność zgłoszeń.
Egzaminy teoretyczne i praktyczne odbędą się 20 listopada. Część teoretyczna będzie polegała na odpowiedzi na 4 wylosowane pytania z zakresu materiału przerobionego podczas niniejszego kursu i zagadnień z zakresu ZOJ. Cześć praktyczna będzie polegała na zaliczeniu jazdy własnej (ujeżdżenie i skoki) oraz na wykonaniu zadania z prowadzenia zajęć.
Egzaminatorzy: Marlena Gruca-Rucińska i Małgorzata Brodziak.
UWAGA – zwolnienia z części praktycznej:
– ujeżdżenie – II klasa sportowa w ujeżdżeniu lub WKKW,
– skoki – III klasa sportowa w skokach lub WKKW.
Wielką wartością dodaną niniejszego kursu jest wspaniała, rodzinna atmosfera oraz treningi własne z wybitnymi trenerami na zapierającej dech w piersiach hali jeździeckiej.
Więcej informacji na stronie PZJ:
Jesteś ambitny i chcesz się rozwijać? Jesteś profesjonalistą, lecz brakuje Ci oficjalnych uprawnień PZJ? Chcesz być egzaminatorem odznak PZJ?
Czekamy na Ciebie. Na oficjalnej liście szkoleniowców Polskiego Związku Jeździeckiego czeka miejsce na Twoje nazwisko. Twórz polskie jeździectwo wraz z najlepszymi !!!
Masz pytania? Wątpliwości? Zadzwoń !!! Nie zwlekaj.
Anna Krzesiewicz, 603499848
Zapraszamy !!!