Polsko-niemiecki projekt „Kliniki wkkw” już w realizacji

Zielonogórski Klub Sportowy realizuje w okresie listopad 2013 – sierpień 2014 polsko-niemiecki projekt pn. „Polsko-niemieckie kliniki WKKW” finansowany w ramach PO Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie)  – Brandenburgia 2007-2013 z Funduszu Małych Projektów w Euroregionie Sprewa-Nysa-Bóbr.

W zakresie realizacji projektu zaplanowano realizację 8 trzydniowych kliniki wkkw, podczas których lubuscy i brandenburscy jeźdźcy doskonalą swoje umiejętności. Kliniki prowadzone są przez międzynarodowego eksperta Adama Liedermanna – przez dziewięć lat w kadrze Niemieckiego Komitetu Olimpijskiego w Jeździectwie, w tym czasie wziął udział w ponad 100 międzynarodowych konkursach wkkw do 3 gwiazdek w kraju i zagranicą. W roku 2002 był pierwszym jeźdźcem w kadrze mistrzowskiej Niemiec. Poza ekspertem wkkw zawodnikom doradza psycholog sportowy, który prowadzi  indywidualne konsultacji podczas klinik. W projekcie zakupiono także zestaw przeszkód służących do treningów wkkw.

Projekt realizowany jest w partnerstwie z brandenburskim klubem jeździeckim Ländlicher Reitverein Münchehofe e.V. i zakończy się konferencją podsumowującą działania, która odbędzie się w sierpniu 2014 na terenie WOSiR Drzonków.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007-2013, Fundusz Małych Projektów i Projekty Sieciowe Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” oraz budżetu państwa.

„Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość”

IMG_6887