Podsumowanie drugiej edycji polsko-niemieckiego projektu wkkw

ZKS realizował w okresie kwiecień 2014 – październik 2014 polsko-niemiecki projekt pn. „Polsko-niemieckie kliniki WKKW, edycja II” finansowany w ramach PO Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie)  – Brandenburgia 2007-2013 z Funduszu Małych Projektów w Euroregionie Sprewa-Nysa-Bóbr. W dniach 10-12.10.2014 na terenie WOSiR Drzonków odbędzie się konferencja podsumowująca działania w projekcie.

W zakresie realizacji projektu odbyły się  trzykrotnie  trzydniowe kliniki wkkw, podczas których lubuscy i brandenburscy jeźdźcy doskonalili swoje umiejętności. Kliniki prowadzone były przez międzynarodowego eksperta Adama Liedermanna – przez dziewięć lat w niemieckiej kadrze Niemieckiego Komitetu Olimpijskiego w Jeździectwie, w tym czasie wziął udział w ponad 100 międzynarodowych konkursach wkkw do 3 gwiazdek w kraju i zagranicą. W roku 2002 był pierwszym jeźdźcem w kadrze mistrzowskiej Niemiec.

Poza ekspertem wkkw zawodnikom doradzał psycholog sportowy, który regularnie spotykał się z nimi w formie indywidualnych konsultacji podczas klinik. Zalecono zawodnikom korzystanie z odnowy biologicznej. W projekcie zakupiono także zestaw przeszkód crossowych służących do treningów wkkw w terenie.

Elementem innowacyjnym był wyjazd lubuskich jeźdźców na VII Zawody w skokach przez przeszkody do Forstu w dniach 2-4.05.2014, gdzie na trzeciej pozycji uplasował się Mściwoj Kiecoń na koniu Urbane. Projekt realizowany był w partnerstwie z brandenburskim klubem jeździeckim Ländlicher Reitverein Münchehofe e.V.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007-2013, Fundusz Małych Projektów i Projekty Sieciowe Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” oraz budżetu państwa.

„Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość”

eurologo