Sukcesy Lubuszan w MP MJ i J oraz PP Dzieci

Wspaniale zakończyły się Mistrzostwa Polski Młodych Jeźdźców i Juniorów oraz Puchar Polski Dzieci w skokach przez przeszkody, rozgrywane na obiektach WOSiR-u w Drzonkowie.

Złoty medal w najtrudniejszej kategorii młodych jeźdźców zdobył zawodnik Zielonogórskiego Klubu Jeździeckiego Przylep-Lotnisko Piotr Kaliszuk na koniu Versace H. Nasz jeździec do niedzielnych dwóch finałów (przeszkody o wysokości 145 i 150 cm) przystępował z odległej 12-ej pozycji mając do prowadzącego aż 19,8 pkt karnych straty. Jednak dwa bezbłędne przejazdy, jak się okazało jedyne w obydwu nawrotach, spowodowały, że zawodnik ten osiągnął największy sukces w dotychczasowej karierze. Srebrny medal w tej samej kategorii ze stratą ponad 8 pkt. karnych zdobyła zawodniczka ZKS Drzonków Małgorzata Kowala na koniu Zimba. Zawodnicy ci trenują w Ośrodku Szkolenia Sportowego Młodzieży w Drzonkowie pod okiem doświadczonego trenera Tomasza Kowali (ojca Małgorzaty).

W drugiej kategorii mistrzostw, juniorach, 10. i 11. miejsce zdobyli reprezentanci LUKS Nysa Gubin Patryk i Kamila Bacowscy, odpowiednio na koniach Contenance A i Graf Pilox.

Równocześnie do Mistrzostw Polski rozgrywany był Puchar Polski Dzieci (zawodnicy do lat 14). W kategorii Dzieci grupa I (przeszkody do 125 cm) srebrny medal zdobyła Paulina Kopacz na klaczy Euforia z LUKS Nysa-Gubin i tym wynikiem zapewniła sobie udział w tegorocznych Mistrzostwach Europy Dzieci. Natomiast w kategorii dzieci grupa II (dla początkujących jeźdźców, przeszkody o 105 cm) złoty medal zdobyła 12-letnia Julia Przeździęg na koniu Puszta z ZKJ Przylep, natomiast brązowy medal Eryk Wacka na Viperze z ZKS Drzonków. 9. Miejsce zdobyła Aleksandra Jędrowiak na Mr Gilli T, 11. Wiktoria Mrugała na Madrycie, 14. Sara Żbik na Odyseuszu, 16-17. Karolina Kamionka na Czarodziejce (wszyscy ZKS Drzonków) i Milena Jarowicz na Juventusie (ZKJ Przylep).

W załączeniu udostępniamy zdjęcia wykonane przez Katarzynę Borynę.